Poznaj najdroższe wina świata

list W kategorii: Newsy comment Komentarze: 0 favorite Wyświetlenia: 105

Najdroższe wina świata to zdecydowanie oferta dla nielicznych. W ramach ciekawostki warto jednak dowiedzieć się, ile kosztują takie luksusowe trunki oraz co wyjątkowego je charakteryzuje. Serdecznie zachęcamy do wyruszenia z nami w podróż po najdroższych winach świata. Najdroższych i tym samym także najbardziej wyjątkowych.

1945 Domaine de la Romanée-Conti

Bez wątpienia najdroższą butelką wina jest Domaine de la Romanée-Conti, które w roku 2018 zostało sprzedane za bagatela 2 miliony złotych na aukcji w Sotheby. Nabył je azjatycki kolekcjoner, który tym samym pobił wszystkie poprzednie rekordy. Co jest więc wyjątkowego właśnie w tym winie? W Domaine de la Romanée-Conti powstają słynne wśród koneserów i niezwykle poszukiwane Burgundy. Natomiast wino z 1945? Wyprodukowano je w liczbie zaledwie 600 sztuk i co dodatkowo istotne, po żniwach winorośl w winnicy została wyrwana i zasadzona ponownie, a kolejnym z roczników był dopiero 1952. Aura wyjątkowości? Bez wątpienia!

1992 Screaming Eagle Cabernet Sauvignon

W czołówce jest także wino warte 500 tys. dolarów, czyli Screaming Eagle Cabertnet Sauvignon. To najdroższa butelka z Doliny Napa, przy czym warto zaznaczyć, że kwota została przekazana na cele charytatywne. Często więc nie zalicza się tego wina do „zbioru najdroższych”, choć bez wątpienia takim jest.

1945 Château Mouton-Rothschild

Kolejna już w naszym zestawieniu butelka najdroższego wina to ponownie rocznik 1945. Wyróżnikiem – poza bajońską ceną zakupu na poziomie 310 tys. dolarów – jest wyjątkowo niska zawartość alkoholu, czyli 10,5%. Rocznik 1945 uznawany jest w tym przypadku za najlepszy, obok 1982 i 1986. Wszystkim nim przyznano maksymalną liczbę punktów w najbardziej prestiżowych rankingach, jednak to właśnie rocznik 1945 stał się tak kultowy.

Szukasz doskonałego trunku, który uświetni np. wyjątkowy wieczór z bliskimi? Doskonałym wyborem będą zwłaszcza wina z Francji, która – jak widać – słynie z produkcji tych najdroższych. Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty. Chętnie oferujemy także pomoc w zakupie.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub Zresetuj hasło