Wino z Francji

Francja słynie z produkcji najwyżej cenionych, najdroższych i najbardziej unikatowych win. Nazwy wielu regionów tego kraju stały się synonimem pochodzących z nich trunków i głęboko weszły w kulturę winiarską na całym świecie. Winiarnie we Francji położone są w najlepszych szerokościach geograficznych dla uprawy winogron i należą do dwóch zasadniczych stref klimatycznych, co pozwala na uprawę niemal wszystkich gatunków winorośli, z której powstają wina francuskie. Produkcja wina w tym kraju opiera się na dopasowaniu odmian i metod wytwarzania do możliwości natury bazując na francuskiej filozofii „terroir”.

Francuskie czerwone wino wytrawne

Francuzom w uprawie winorośli bardzo sprzyja klimat oraz żyzne gleby. Takie warunki umożliwiają produkcję win o różnej charakterystyce, barwie i smaku. Każdy region słynie z unikalnych trunków, jednak największy udział w produkcji ma francuskie czerwone wino wytrawne, którym zachwyca się cały świat. W naszej ofercie dostępne są zarówno tanie wina francuskie, jak i trunki z wyższych półek. Każdy z Państwa z pewnością wybierze najlepszą butelkę dobrego wina francuskiego, odpowiadającą własnym preferencjom. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty. Jeśli nie wiedzą Państwo, które wino z Francji wybrać, zachęcamy do kontaktu  z nami.

Francuskie wina białe wytrawne

Niemal cały świat zachwyca się francuskimi białymi winami wytrawnymi. Doświadczeni koneserzy stawiają je w czołówce, tuż obok win hiszpańskich. Czym wyróżniają się białe wytrawne trunki z Francji? Ich smak jest wyrafinowany, ale i różnorodny. Różne sposoby produkcji oraz rygorystyczne zasady regulujące uprawę winorośli wpływają na duże zróżnicowanie win. W naszej ofercie znajdują się białe wina wytrawne wyprodukowane z klasycznej odmiany winorośli chardonnay. Odmiana ta pozwala stworzyć wino różnorodne pod względem zapachu, aromatu, czy smaku. Najczęściej są to trunki lekkie, orzeźwiające i lekko kwaskowe, które idealnie pasują do owoców morza.

Wina francuskie spełniają najwyższe normy jakościowe i cenione są przez smakoszy ze wszystkich zakątków świata.

Aktywne filtry

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub Zresetuj hasło