• Obecnie brak na stanie
Alpha Estate Malagouzia Single Vineyard „Turtles”

Alpha Estate Malagouzia Single Vineyard „Turtles”

Wina z Grecji

Jasnożółte z zielonkawymi odcieniami. Silny i żywy nos, o różano-kwiatowym aromacie przeplatanym słodkimi przyprawami, rozmarynem, melonem i liczi. Okrągłe i łagodne w smaku, bogate w alkohol. Eleganckie wino o długim finiszu.

Metoda winifikacji i dojrzewania:

Wino poddane fermentacji w warunkach rosnącej temperatury przez 2 miesiące. Tworzone jest w subregionie Turtles, w prywatnej winnicy zlokalizowanej na wysokości od 620 do 710 m n.p.m., w pobliżu góry Voras.

51,00 zł
Brutto

Noty degustacyjne:

„Klarowne, smaczne i odświeżające wino. Poukładane i smaczne. Ma swój styl” - Mariusz Kapczyński, Vinisfera
„Jest w nim równowaga, ożywcza kwasowość, dużo owocu i wspomnienie letniego słońca” - Tomasz Prange-Barczyński, magazyn WINO

Top of the List 2014: magazyn Wine&Spirits
90 pkt.: Robert Parker
90 pkt.: Wine Spectator
16,5 pkt.: Jancis Robinson
Srebrny medal: Sélections Mondiales Des Vins Canada, 2014
Srebrny medal : Sommelier Wine Awards, 2014

O winnicy:

Alpha Estate w 1997 roku założył doświadczony winogrodnik - Makis Mavridis oraz jego przyjaciel, enolog - Angelos Iatridis. Posiadłość stworzyli skupując opuszczone i zaniedbane winnice, w których dostrzegli ogromny potencjał. Czas i poświęcenie opłaciły. Dziś winiarnia posiada ponad 90 hektarów najlepszych upraw.

Alpha Estate znajdziemy w północno-zachodniej części Grecji, w macedońskim regionie Amyndeon, dystrykcie Florina. To lokalizacja zwana potocznie „ampelia”. Korzysta z dobrodziejstw mikroklimatu, ubogich piaskowo-gliniastych gleb oraz położenia na wysokości ok. 700 m n.p.m. Winnice ulokowane są na niewielkich wzniesieniach, czerpią z kontynentalnego klimatu oraz dwóch niedaleko położonych, dużych jezior.

Alpha Estate to wina o najwyższych odznaczeniach – kategoryzowane na listach najlepszych win świata wg magazynu Wine spectator. To zdobywcy wysokich punktacji w ocenach międzynarodowych krytyków wina, m.in. Roberta Parkera i Jancis Robinson. Docenione również w Polsce przez Tomasza Prange-Barczyńskiego (magazyn WINO) oraz Mariusza Kapczyńskiego (Vinisfera).ALFAW013
Kraj pochodzenia
Grecja
Region
Florina
Producent
Alpha Estate
Rodzaj
Spokojne
Kolor
Białe
Wytrawność
Wytrawne

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub Zresetuj hasło