Wina z Włoch

Tradycja winiarstwa we Włoszech sięga setek lat. Włochy są jednym z najważniejszych krajów winiarskich na świecie, nierozerwalnie złączonych z kulturą wina. Ilość produkowanych tu gatunków i odmian tego trunku jest ogromna. Włosi to specjaliści w tworzeniu zarówno tanich win stołowych, jak i bardzo drogich najbardziej znanych trunków. Charakterystyczną cechą win pochodzących z tego regionu jest bardzo duża różnorodność. Wina włoskie są jednym z najbardziej cenionych eksportowych produktów, ponieważ wyrażają zamiłowanie do tradycji oraz dobrego gustu. W naszej ofercie znajdą Państwo wysokiej jakości wina czerwone i białe – wytrawne, półwytrawne, słodkie i półsłodkie.

Włoskie wina białe wytrawne

Proponowane przez nas włoskie wina białe wytrawne to doskonała propozycja na wiele okazji. Sprawdzą się zarówno podczas popołudniowego spotkania, jak i wieczornego przyjęcia. Biała barwa wina to zasługa jasnych winogron — ich miąższ powoduje słomkowy oraz bursztynowy kolor trunku. Wina wytrawne charakteryzują się małą zwartością cukru oraz wysokim poziomem kwasowości. W naszej ofercie znajduje się bogaty wybór win białych wytrawnych pochodzących z różnych regionów Włoch.

Włoskie wina czerwone wytrawne

W asortymencie nie brakuje włoskich win czerwonych wytrawnych. Ich smak i zapach różni się w zależności od szczepu winogron, regionu oraz producenta. Wina czerwone zróżnicowane są również pod względem koloru. Ich barwa może być rubinowa, buraczkowa, purpurowa lub ceglasta. Zwolennicy wytrawnych win czerwonych podkreślają znaczenie antyoksydantów, które działają antynowotworowo.

Wysokiej jakości wina włoskie musujące

Wino jest niemal podstawą włoskiej kuchni. Jest to kraj, który uznawany jest za producent a najlepszych trunków tego rodzaju. Oferujemy m.in. wina włoskie musujące o zdecydowanym charakterze, z mocnym bukietem owocowym, orzeźwiające, aromatyczne z dodatkiem przypraw i długie w finiszu. Wina z Włoch dostępne w naszym sklepie zyskały ugruntowaną pozycję zarówno wśród początkujących, jak i zaawansowanych koneserów tych trunków. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty, a w przypadku pytań zapraszamy również do kontaktu z nami. Chętnie pomożemy w wyborze włoskiego wina, które sprosta Państwa oczekiwaniom.

Aktywne filtry

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub Zresetuj hasło