Wina półwytrawne

Wina półwytrawne produkowane są z tych samych winogron, z których tworzy się wina wytrawne oraz słodkie. O tym, czy wino można nazwać półwytrawnym, świadczy ilość cukru resztkowego, czyli cukru, który pozostał w winie po skończeniu jego fermentacji. Wina półwytrawne nie są zbyt słodkie. Klienci wybierają je chętnie z uwagi na ich orzeźwiający smak i owocowość. W naszej ofercie znajdą Państwo subtelne i orzeźwiające wina półwytrawne pochodzące m.in. z Francji Chile, Grecji, Włoch i RPA. Są to świetnie zbalansowane trunki o obniżonej kwasowości, wzbogacone nutą słodyczy. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty.

Wina półwytrawne białe

Białe wina półwytrawne powstają z białych odmian winogron, wśród których najpopularniejsze są charadonnay, riesling, piont gris, muscat, czy airen. Regiony słynące z produkcji win białych to przede wszystkim Burgundia, Bordeux oraz Alzacja. Uznaniem cieszą się także półwytrawne białe wina nowozelandzkie. A jak smakują tego rodzaju trunki? W zależności od odmiany winorośli i klimatu można otrzymać półwytrawne wina o zróżnicowanej barwie oraz smaku.

Wina półwytrawne czerwone

Smak wina półwytrawnego czerwonego również różni się w zależności od odmiany oraz klimatu, w jakich dojrzewa winorośl. Do podstawowych odmian wykorzystywanych do produkcji tych trunków należą: tempranillo, merlot, czy cabernet sauvingon. Wina półwytrawne o intensywnej barwie czerwieni pasują m.in. do potraw kuchni włoskiej oraz serów.

Aktywne filtry

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub Zresetuj hasło